Gabinet dr. Armena Mekhakyana to miejsce otwarte na ludzi – nie tylko tych zmagających się z chorobą, ale także takich, dla których ważne jest codzienne dbanie o własną higienę psychiczną, rozwój emocjonalny i podniesienie jakości swojego życia.


„Najważniejszym czynnikiem leczącym jest relacja.
Poza wiedzą i metodami pracy, kluczowy jest odpowiedni poziom empatii, zrozumienie i doświadczenie zdrowej relacji z psychoterapeutą.”

dr Armen Mekhakyan



dr n. med. i n. o zdr. Armen Mekhakyan to psycholog, psychoterapeuta oraz strateg biznesowy z doświadczeniem mediatora sądowego. Prowadzi praktykę kliniczną, pomagając osobom w kryzysach psychicznych. Jako psychoterapeuta integruje różne podejścia terapeutyczne oparte na badaniach naukowych (evidence-based), dostosowując je do indywidualnych potrzeb pacjentów. W swojej pracy opiera się na koncepcji mentalizacji oraz terapii schematów, które pozwalają lepiej rozumieć mechanizmy psychiczne i budować trwałe zmiany. Posiada certyfikat psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB, nr 1233) oraz europejski certyfikat psychoterapeuty EABCT (nr 99). Regularnie superwizuje swoją pracę, dbając o najwyższe standardy prowadzonej terapii.

Pełna lista obszarów pomocy dostępna jest –> tutaj .


Łączy pracę kliniczną z doradztwem biznesowym. W obszarze zarządzania zmianą oraz rozwiązywania konfliktów pomaga budować zdrowe i efektywne środowisko pracy. Szczególnie istotne jest dla niego zdrowie psychiczne w organizacjach, dlatego stworzył projekt Mental Care Business Partner®, którego celem jest wspieranie liderów i zespołów w dbaniu o dobrostan psychiczny oraz przeciwdziałaniu wypaleniu zawodowemu. W swojej działalności łączy wiedzę z zakresu zdrowia psychicznego z doświadczeniem w zarządzaniu ludźmi, mediacjami i negocjacjami. Dzięki interdyscyplinarnemu podejściu skutecznie wspiera organizacje oraz indywidualnych klientów.


Praca dydaktyczna i działalność naukowa.

Dr Mekhakyan wykłada w Szkole Psychoterapii Dialog, gdzie prowadzi zajęcia z terapii par. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się na procesie mentalizacji w leczeniu zaburzeń osobowości i traumy złożonej. Jest autorem badań klinicznych przeprowadzonych na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, dotyczących zastosowania filmów fabularnych jako narzędzia wspierającego psychoterapię. Jako pierwszy w Polsce przeprowadził badania na ten temat, a wyniki jego prac zostały opublikowane m.in. w Journal of Psychiatric and Mental Health Nursing. Regularnie bierze udział w konferencjach naukowych poświęconych psychoterapii i zdrowiu psychicznemu, prezentując wyniki swoich badań oraz dzieląc się doświadczeniem w zakresie innowacyjnych metod terapeutycznych.


Jest też propagatorem wiedzy o zdrowiu psychicznym,

aktywnie działającym na rzecz normalizacji i detabuizacji związanych z nim zagadnień. Edukuje między innymi za pomocą autorskiej audycji „Dobra terapia” w Radiu TOK FM, która została wyróżniona prestiżową nagrodą Złota Synapsa. Dr Mekhakyan jest zwolennikiem łączenia leczenia farmakologicznego i psychoterapeutycznego. Celem jego pracy jest traktowanie przez społeczeństwo zdrowia psychicznego jak każdego innego rodzaju zdrowia oraz niemylenie rozwoju emocjonalnego z chorobą. Jest również współautorem podcastu „Sukces z głową”, dostępnego na platformach streamingowych – podcastu o zdrowiu psychicznym dla środowiska biznesowego.


Dr Mekhakyan jest także zaangażowany w wsparcie procesów adaptacyjnych osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. W ramach pracy społecznej wspiera pacjentów i zespół kliniczny Szpitala Psychiatrycznego w Tworkach.


Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (PTP), Sekcji Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (STR PTP), Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB) oraz Towarzystwa Psychiatrii, Psychologii, Psychoterapii, Terapii Środowiskowej Dzieci i Młodzieży (TPPTS).


WYKSZTAŁCENIE:

Warszawski Uniwersytet Medyczny

Wydział Nauki o Zdrowiu
Stopień doktora w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu

Centrum CBT

Czteroletnie, certyfikowane szkolenie specjalistyczne w zakresie terapii poznawczo-behawioralnej

Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej

Specjalizacja: Zaburzenia osób dorosłych

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Instytut Zarządzania
Specjalizacja: Human Resources Business Partner

Uniwersytet Warszawski

Wydział Prawa i Administracji
Specjalizacja: Negocjacje, mediacje oraz alternatywne metody rozwiązywania konfliktu

Gyumri State Pedagogical Institute

Wydział Psychologii
Specjalizacja: Psychologia społeczna